Iekšlietu ministrs izsaka atbalstu LIDA aicinājumam VRS (14/10/2019)

Šī gada vasarā, 23.jūlijā, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), pēc biedru lūguma, vērsās pie Valsts robežsardzes (VRS) priekšnieka G.Pujāta ar aicinājumu saistībā ar 2019.gada 30.aprīļa VRS pavēles Nr.657 "Par robežpārbaudē iesaistīto robežsargu profesionālo iemaņu efektivizēšanu" izpildes norisi. Savā aicinājumā LIDA norādīja, ka izprot šādas pavēles un tās mērķu nepieciešamību un būtību, tomēr vēlas vērst uzmanību uz to, ka atsevišķas darbības minētās pavēles īstenošanas procesā ir pretrunā ar profesionālajām un vispārpieņemtajām ētikas normām, kā arī rada absolūti nevajadzīgus papildus psihoemocionālos riskus tiem darbiniekiem, kas veic robežpārbaudes (ar pilnu LIDA aicinājuma saturu varat iepazīties ŠEIT).

Savā atbildē uz LIDA aicinājumu VRS priekšnieks norādīja, ka šādā aicinājumā pavēles īstenošanas gaitā ievērot profesionālās un vispārpieņemtās ētikas normas saskata LIDA mēģinājumu tieši iejaukties VRS amatpersonu apmācību procesā un noteikt apmācību un pārbaužu veidus, uz ko LIDA neesot tiesības. 

Ņemot vērā to, ka šis nav pirmais gadījums, kad VRS vadība neskata LIDA lūgumus pēc būtības, kā arī neizvērtē tos atbilstoši tai, LIDA vērsās pie Iekšlietu ministrijas ar lūgumu sekmēt LIDA aicinājumu, jo pēc iepazīšanās ar VRS sagatavotās atbildes saturu nerodas pārliecība par to, ka VRS vadības vispār ir izpratusi to.

11.oktobrī iekšlietu ministrs S.Ģirģens nosūtīja VRS priekšniekam vēstuli, kurā izteica atbalstu LIDA aicinājumam, kā arī aicināja minētās pavēles īstenošanas gaitā ievērot gan valsts pārvaldes vērtības, gan ētikas normas. Ar pilnu vēstules saturu iespējams iepazīties zemāk - 

 

« Atpakaļ uz sarakstu