LIDA aicina uz tikšanos IeVP vadību (03/03/2020)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) nosūtījusi Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) vadībai aicinājumu rīkot savstarpējo tikšanos, lai sāktu risināt vienu no IeVP darbiniekiem aktuālākajiem jautājumiem - atgriešanos pie 24 stundu dežūrmaiņām.

LIDA savā vēstulē norāda, ka 2019. gadā veiktajā IeVP nodarbināto aptaujā secināts, ka 98% no aptaujātajiem vēlētos atgriezties 24 stundu darba režīmā. Apkopojot 2019. gadā LIDA veiktās anketēšanas rezultātus, ir skaidri redzams, ka darbiniekiem finansiāli izdevīgāks, pašsajūtai un ģimenēm labvēlīgāks, ir diennakts dežūrmaiņu grafiks. Pievienojot statistiku par amatpersonām, kuras pēc pārejas uz 12,5 stundu dežūrām aizgājuši no dienesta IeVP, un darba nespējas lapu sakaita straujo pieaugumu, pēc 2017. gada, var secināt, ka nepieciešama efektīva un tūlītēja rīcība.

Kā vienu no risinājumiem LIDA saskata atgriešanos pie diennakts dežūrām. Tādēļ tika veikta Latvijā spēkā esošo likumu normu analīze, kas attiecas uz amatpersonām ar summēto dienesta izpildes laiku. Pirmkārt, tika skatīts Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums, kurā nav neviena ierobežojuma, kas aizliegtu strādāt diennakts dežūras. To norāda arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), kur joprojām dienesta pienākumus pilda diennakts dežūrmaiņās. Otrkārt tika skatītas Darba likuma normas, un arī šajā likumā nav aizlieguma strādāt diennakts dežūras.

Tāpat LIDA norāda, ka diennakts dežūrmaiņu grafikā saskata vēl vienu lielu plusu - iespēju daļēji risināt vakanto vietu problēmu, ļaujot amatpersonām strādāt papildus darbu līdzšinējā dienesta vietā, līdzīgi kā 2019. gadā rīkojās Valsts policija (VP), piedāvājot nodarbinātajiem strādāt virsstundas, vienojoties par to apmaksu. Runājot ar IeVP darbiniekiem par iespēju strādāt papildus dienesta vietās, šāds piedāvājums raisīja lielu interesi. Kāds būtu ieguvums? Pirmkārt daļēji atrisinātu vakanto vietu problēmas. Otrkārt, IeVP nenāktos tērēt līdzekļus jaunu darbinieku apmācībai, sociālajām garantijām un formastērpu iegādei. Treškārt, amatpersonām būtu iespēja iegūt papildus finansiālos līdzekļus darbā, kur viņš ir profesionālis, nevis privātajā sektorā.

LIDA aicina IeVP vadību ņemt vērā nodarbināto – amatpersonu ar speciālo dienesta pakāpi – kuras dienesta pienākumus veic summētā darba laika ietvaros, pausto viedokli, un censties rast risinājumu aizvien pieaugošajai neapmierinātībai ar dežūrmaiņu organizāciju. Līdz ar to LIDA aicina IeVP organizēt divpusēju tikšanos ar mērķi apsvērt iespējamo atgriešanos pie 24 stundu dežūrmaiņām.

Ar pilnu LIDA vēstules saturu var iepazīties mūsu mājas lapas - www.lida.lv - sadaļā Sociālais dialogs. Atgādinam, ka sadaļa pieejama tikai tiem LIDA biedriem, kas reģistrējušies kā lapas lietotāji!

« Atpakaļ uz sarakstu