8.martā uz Viļņu! (08/02/2020)

Lielisks veids kā atpūsties un lustīgi atzīmēt sieviešu dienu ir doties izbraucienā biedru lokā! Kaziukas svētki ir Viļnas īpatnība. Nepalaidiet garām iespēju izzināt lietuviešu tradīcijas un izpriecāties no sirds!

Katru gadu marta pirmajās brīvdienās Viļņas vecpilsēta pārvēršas! Kaziukas svētkus Lietuvā svin jau vairāk kā 300 gadus. Tie ir veltīti Sv.Kazimiram – Lietuvas aizgādnim, kurš pēc savas nāves (1484.gadā) tika pasludināts par svēto. Gadatirgus norisinās trīs dienu garumā.

2020. gada gadatirgus tēma – reģionu garšas, apmeklētājiem piedāvājot paviesoties visos Lietuvas kultūrvēsturiskajos novados – Žemaitijā, Aukštaitijā, Suvalkijā, Dzūkijā un Mazajā Lietuvā. Tirdzniecība un dažādas degustācijas notiks Rātslaukumā, Katedrāles laukumā, kā arī vecpilsētas lielākās un mazākās ieliņās!

Kaziukas gadatirgus pulcē tirgotājus, amatniekus un apmeklētājus gan no Lietuvas, gan no tuvākajām kaimiņvalstīm – Polijas, Baltkrievijas, Latvijas. Šeit var nogaršot un nopirkt vislabākos nacionālos gardumus, dažādus kārumus un ražojumus, iegādāties amatnieku darinājumus Te ir atrodami klūgu un ādas izstrādājumi, izstrādājumi no koka un dzintara, keramika, gleznas, lelles, dažādi pašdarinātie suvenīri.

Kaziukas gadatirgus ir arī kultūras notikums – pasākuma programma apmeklētājus iepazīstina ar dažādu Lietuvas reģionu daiļradi
un amatniecību. Amatnieki svētkos apmeklētājiem piedāvā vislabākās preces, kā arī piedāvā nogaršot nacionālos gardumus. Svētki viņiem ir ļoti svarīgi, jo viņi tic, ja veiksies tirdzniecība Kaziuka svētkos, tad veiksies arī visu gadu.

Galvenais svētku simbols ir greznie Viļņas pūpoli. No vēsturiskajiem avotiem zināms, ka tos uz Viļņu veduši no Pilaites, tieši no turienes esot sācies gājiens uz Viļņu, lai godinātu Sv. Kazimiru. Sv.Kazimira svētku gadatirgus ir vecākais un lielākais gadatirgus Eiropā!

Izbraukšana no Daugavpils ap plkst. 7:30-8:00 (laiks tiks precizēts).
Pa ceļam 1 pieturvieta (Utenas apvidū ~ 20 min).

Atpakaļceļā lielveikala “Norfa” apmeklēšana Zarasos iepirkumu veikšanai ( ~45 min). Vakarā ierašanās Daugavpilī.

Maksa par dalību - 4 euro. Pieteikt dalību braucienā var līdz 3.martam, sazinoties ar LIDA Padomes locekli J.Maļecku pa tālruņa numuru 26007158.

Brauciena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi!

 

« Atpakaļ uz sarakstu