Jauns cietums Liepājā... Bet ko tālāk? (30/09/2016)

Jautājums par jauna cietuma būvniecību Liepājā publiski, un arī dažādu aprindu kuluāros, tiek apspriests jau vairākus gadus. Šogad tas tika pacelts jaunā līmenī un manāmi bremzēja 2020.gada budžeta likumprojekta tapšanu. Tomēr līdz šim neviens nav ieminējies par to, kāda ir Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) plānotā stratēģija saistībā ar to, kā šis process un tā iespējamais gala rezultāts (jauns cietums Liepājā) iespaidos darbiniekus.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) vērsās pie IeVP ar lūgumu sniegt informāciju par to, kāda būs iestādes rīcība attiecībā uz darbiniekiem pēc jaunā cietuma atvēršanas. Ar IeVP sniegto atbildi pilnā apmērā varat iepazīties zemāk.

Saskaņā ar IeVP sniegto atbildi, pēc pirmā jaunā cietuma atvēršanas Liepājā plānojas slēgt vairākas pašlaik pastāvošās ieslodzījuma vietas, attiecīgi ieslodzītos pārvietojot uz jaunajām telpām Liepājā. Savukārt attiecībā uz darbiniekiem IeVP nekādas stratēģijas nav, un spriežot pēc atbildes būtības, tuvākajā laikā arī nebūs, jo iestāde atsaucas uz iespējamiem aizkavējumiem saistībā ar cietuma būvniecību Liepājā.

Ņemot vērā to LIDA secina, ka IeVP vadība sešu gadu laikā ne tikai nav spējusi izstrādāt rīcības stratēģiju attiecībā uz to, kā mazināt vairāku ieslodzījuma vietu likvidēšanas iespaidu uz darbiniekiem, bet arī neuzskata to par vajadzīgu, attaisnojoties ar neskaidriem termiņiem saistībā ar jaunā cietuma būvniecību. LIDA ieskatā šis fakts apstiprina jau ieriekš pausto arodbiedrības viedokli par to, ka IeVP vadība, ar priekšnieci I.Spuri priekšgalā, plānojot un īstenojot iestādes darbības "attīstību" ne mazākajā mērā neņem vērā nedz darbinieku viedokli, nedz to, kādu iespaidu uz darbiniekiem atstāj viņu pieņemtie lēmumi. 

Kārtējais neprofesionalitātes, nekompetences un sliktas pārvaldības, kā arī augstākā mēra bezatbildības spilgtais paraugs vienas iestādes ietvaros!

« Atpakaļ uz sarakstu