Tieslietu ministrija - IeVP rīkojumu Nr.153 atcelt nav pamata! (05/07/2019)

Kā jau informējām iepriekš, šī gada 28.maijā Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) vērsās pie Tieslietu ministrijas (TM) ar prasību atcelt Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) 2019.gada 22.maija rīkojumu Nr.153 "Par summētā dienesta pienākumu izpildes laika un summētā darba laika organizāciju 2019.gadā". Pēc LIDA ieskata minētais rīkojums rada tiešu apdraudējumu gan IeVP amatpersonu un darbinieku, gan ieslodzīto, kā arī sabiedrības drošībai.

Šī gada 1.jūlijā saņemta atbilde no TM, kurā tā, pamatojoties uz IeVP sniegto informāciju, pilnībā noraida LIDA prasību, kā arī norāda uz to, ka minētais IeVP rīkojums izdots saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un tā nesaskata pamatu tā atcelšanai. Ar pilnu TM sniegto atbildi varat iepazīties ŠEIT.

LIDA, pēc iepazīšanās ar TM sniegto atbildi un tajā minēto argumentāciju, ir uzsākusi konsultācijas ar saviem biedriem un tiesību speciālistiem no citām ar darbinieku un sabiedrības interešu un tiesību aizstāvību saistītajām organizācijām par iespējamo tālāko darbību saistībā ar šī jautājuma risināšanu.  

« Atpakaļ uz sarakstu