Atklāta vēstule Latvijas Republikas 13.Saeimas deputātiem (06/11/2018)

Atklāta vēstule Latvijas Republikas 13.Saeimas deputātiem

Cienījamās dāmas un kungi,

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (turpmāk – LIDA) savu biedru vārdā vēlas Jūs sveikt šajā Jums tik nozīmīgajā dienā! Šodien Jūs dosiet svinīgu solījumu, kurā apņemsieties būt uzticīgi Latvijai, stiprināt tās suverentitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Šis, iespējams, būt svarīgākais solījums Jūsu līdzšinējā un arī turpmākajā dzīvē. Jūs to dosiet Latvijas tautas priekšā. Tās tautas, kura Jums ir uzticējusi valsts vadību turpmākos četrus gadus. Uzticējusi Jums ievadīt savu valsti tās nākamajā simtgadē. Uzticējusi Jums savas valsts likteni.

Tā ir liela atbildība – rūpēties par kādu. Tāpēc LIDA aicina Jūs neaizmirst par tiem, kas savā ikdienā, tāpat kā Jūs to darīsiet turpmākos četrus gadus, kalpo Latvijas tautas un tās valsts interesēm, rūpējoties par mūsu Latvijas drošību.

LIDA vēlas Jums atgādināt, ka valsts drošība nesākas kādā no bruņoto spēku bāzēm vai poligonā, kur savus dienesta pienākumus pilda karavīri, ikdienā trenējoties un apgūstot jauniegādāto tehniku, gatavojoties X dienai. Valsts drošība sākas pie valsts robežas, gan sauszemes, gan jūras, kur tās neaizskaramību nodrošina robežsargi. Tie paši robežsargi, kuri būs pirmie, kas X dienā uzņems triecienu un būs gatavi atdot dzīvību par Latviju, lai dotu nepieciešamo laiku bruņoto spēku mobilizācijai, un arī pēc tam. Valsts drošība sākas lielu un mazu pilsētu ielās, uz lielceļiem un lauku sētās, kā arī citur, kur ikdienā savus pienākumus pilda policisti, riskējot ar savu dzīvību un veselību, rūpējoties par to, lai mūsu valsts iedzīvotāji (tajā skaitā Jūs), varētu dzīvot ar drošības sajūtu par to, ka neviens neuzdrošināsies pārkāpt viņu tiesības. Tie paši policisti, kuri dienā X būs atbildīgi par iedzīvotāju drošību evakuācijas gadījumā, aizsargājot tos ar savām dzīvībām. Valsts drošība sākas katrā ugunsdzēsēju depo, kurā savus dienesta pienākumus pilda ugunsdzēsēji, kuri gatavi atdot dzīvību, lai glābtu kādu citu. Ugunsdzēsēji, kuri cilvēkiem sniedz drošības sajūtu par to, ka nonākot nelaimē, viņiem tiks palīdzēts. Ugunsdzēsēji, kam dienā X, tāpat kā jebkurā citā dienā, kopā ar dienestiem būs jāgādā par cilvēku dzīvību glābšanu un drošas evakuācijas nodrošināšanu. Valsts drošība sākas ieslodzījumu vietās, kur to sargi rūpējas par to, lai noziedzinieki izciestu sev piespriesto sodu un soda izciešanas laikā tiem nerastos iespēja no tā izvairīties. Sargi, kuri arī dienā X nepametīs savus pienākumus un gādās par to, lai sabiedrībai bīstamas personas būtu izolētas. Tie visi ir cilvēki, kuri ikdienā nodrošina Latvijas valsts un tās tautas drošību!

Pēdējo četru gadu laikā ievērojami ir audzis finansējums bruņoto spēku vajadzībām, tiek būvētas bāzes, iegādāts jauns aprīkojums un celts atalgojums. Tajā pat laikā, tiem cilvēkiem, kuri par valsts drošību gādā ikdienā, nereti savi dienesta pienākumi ir jāpilda tādos apstākļos, kurus grūti nosaukt par drošiem, kur nu vēl pieņemamiem, jāsaskaras ar nekvalitatīva un pildāmajiem uzdevumiem neatbilstoša aprīkojuma izmantošanu, saņemot par to atalgojumu, kuru grūti nosaukt par šī darba cienīgu. Tāpēc šodien solījumu dos arī LIDA.

LIDA Jums sola, ka neļaus Jums aizmirst par tiem, kas ikdienā riskē ar savu veselību un dzīvību, lai citi varētu baudīt savas tiesības un brīvības. Neļaus Jums aizmirst to, ka arī šiem cilvēkiem ir tiesības uz vienlīdzīgu un godīgu attieksmi. Neļaus Jums aizmirst to, ka aiz katra formastērpa ir sirds, kura pukst!

 

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības biedru vārdā,

Valdes priekšsēdētājs Armands Augustāns

« Atpakaļ uz sarakstu