Vai arodbiedrība ir "Pakalpojums"?

Arodbiedrība nav domāta vienreizēja pakalpojuma saņemšanai, bet gan lai nodrošinātu darbiniekam tiesisku aizsardzību gadījumā, ja rodas problēmas dienestā: disciplinārlietās, darba lietās, tai skaitā arī biedra vietā iesniegt pieteikumus tiesā, pārstāvēt biedru tiesā, ja nepieciešams piedzīt kaitējumu, tai skaitā arī morālo kaitējumu no personām, kas nodarīja kaitējumu, vai arī piedzīt nodarīto kaitējumu no valsts, ja biedrs bija nepamatoti pakļauts vajāšanai (nesen 7000 € piedzīti no Tieslietu ministrijas); lai uzzinātu, kā saņemt kompensāciju, ja darbinieks cieš nelaimes gadījumā darbā vai ārpus darba, arī ja inficējies ar kādu infekcijas slimību, sakoda ērce, saindējās, un tml; administratīvo pārkāpumu lietās, tai skaitā pārstāvot biedru tiesā. Jautājumos par pārcelšanu citā amatā, par dažāda veida atvaļinājuma piešķiršanu, par piemaksām, kompensācijām, atalgojuma palielināšanu, prēmijas izmaksāšanu, dienesta pakāpēm, transportlīdzekļu izmantošanas kārtību, un daudzos citos jautājumos, ko praktiski nav iespējams aprakstīt, jo to ir pārāk daudz. Papildus LIDA ir Finanšu nolikums, kurš paredz dažāda veida izmaksas, atkarībā no biedra veiktajām naudas iemaksām. Tāpat LIDA rīko dažāda veida atpūtas pasākumus. Savukārt, lai varētu panākt labākus darba apstākļus, uzlabotu sociālās garantijas, lielāku atalgojumu, nepieciešams, lai Arodbiedrībā būtu vismaz kādi 55-60% no visiem strādājošiem, lai tad Saeimā, Valdība vai ministrija nespētu atbildēt, ka visiem viss ir labi, jo ja būtu slikti, tad jau arodbiedrības skaits būtu krietni kuplāks. Vācijā, Francijā un citās ES valstīs arodbiedrībās sastāv ap 90-95% darbinieku. 5-10% ir tas mainīgais sastāvs, kurš aiziet no dienesta vai tikko iestājās. 
Policijas dienests ir viens no smagākajiem dienestiem, kur notiek dažādas ķibeles, kas bieži vien beidzas ar disciplinārlietām, nelaimes gadījumiem darbā vai ārpus tā. Tāpēc ir prātīgi būt Arodbiedrībā. Arodbiedrība ir kā apdrošināšana, kurai arī tiek maksāts par auto (OCTA, KASKO) apdrošināšanu, mājokļa, veselības un dzīvības apdrošināšana, ceļojuma apdrošināšana, un daudz cita veida apdrošināšanas, taču netiek piesaukta nelaime, lai izmantotu apdrošināšanas pakalpojumus. 
Cerams, ka katrs izvērtēs savu viedokli par Arodbiedrību un nolems kļūt par LIDA biedru, bet esošie aktīvi atbalstīs savu biedrību.
Ja tomēr rodas jautājumi, rakstiet uz LIDA e-pastu lida@lida.lv

« Atpakaļ uz sarakstu