Ģenerālprokuratūra atvainojas LIDA biedram (29/07/2021)

2021. gada pavasarī pie LIDA vērsās tās biedrs, pret kuru, pildot dienesta pienākumus, 2019. gada nogalē tika ierosināts kriminālprocess pēc noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 327. panta pirmajā daļā (dienesta viltojums). Biedra kabinetā tika veikta dokumentu izņemšana, biedrs tika divreiz nopratināts, kā arī kriminālprocesā tika veiktas ekspertīzes, kā rezultātā 2020. gada nogalē kriminālprocess tika izbeigts saistībā ar to, ka nav noziedzīga nodarījuma sastāva. 

Biedrs informēja LIDA, ka notikušais viņu pazemoja kā amatpersonu, jo padotībā esošie kolēģi vairs neuzticējās un izteica piezīmes, kas lika biedram justies kā noziedzniekam. Tāpat biedrs jutās diskreditēts darba devēja (Valsts policijas) un prokuroru, ar kuriem sadarbojas ikdienā, acīs. Saistībā ar notikušo radās pārdzīvojumi un stress.

LIDA biedram sagatavoja iesniegumu atbilstoši Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likuma prasībām, lūdzot atlīdzināt nodarīto nemantisko kaitējumu - atvainoties biedram un izmaksāt 500 eiro kompensāciju.

2021. gada jūlijā Ģenerālprokuratūra pieņēma lēmumu lietā daļēji apmierināt biedra lūgumu un nolēma atvainoties un izmaksāt nodarītā nemantiskā kaitējuma atlīdzinājumu 200 eiro apmērā, norādot, ka, ņemot vērā kriminālprocesā veiktās darbības un to intensitāti, šāds atlīdzināšanas mehānisms uzskatāms par samērīgu un taisnīgu.

LIDA aicina savus biedrus, pret kuriem nepamatoti ierosināts kriminālprocess, droši vērsties pēc palīdzības arodbiedrībā, lai panāktu taisnīgu atlīdzinājumu par nodarīto kaitējumu.

« Atpakaļ uz sarakstu