Par iekļūšanu CSNg ar operatīvo dienesta transporta līdzekli (05/07/2021)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) šogad ir saņēmusi vairāku Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) dienējošo amatpersonu jautājumus, kas saistīti ar iekļūšanu ceļu satiksmes negadījumos (CSNg) ar operatīvo dienesta transportlīdzekli.

Pamatā biedru jautājumi saistīti ar amatpersonu satraukumu par to, kādas sekas var iestāties, ja amatpersona izraisa vai cieš CSNg, vadot operatīvo dienesta transportlīdzekli. Līdz ar to LIDA secināja, ka, iespējams, amatpersonas ir nepietiekami informētas par praktiskas dabas jautājumiem, piemēriem, kas saistīti ar iespējamiem CSNg ar operatīvo dienesta transportlīdzekli.

Ņemot vērā to, LIDA lūdza VUGD sniegt informāciju par to, vai iestāde veic informācijas apkopošanu par CSNg kuros iesaistīti operatīvie dienesta transportlīdzekļi, kā arī vai šī informācija tiek analizēta un vai tiek izdarīti secinājumi par šo CSNg raksturu un cēloņiem, un attiecīgi veikta nodarbināto informēšana un apmācība. Tāpat LIDA lūdza VUGD norādīt, kur amatpersonas ar šo informāciju var iepazīties patstāvīgi un aicināja VUGD sniegt šo informāciju arī nodarbinātajiem.

Ar LIDA vēstules un VUGD sniegtās atbildes saturu varat iepazīties mūsu mājas lapā, sadaļā Sociālais dialogs – VUGD. Atgādinām, ka sadaļa Sociālais dialogs pieejama tikai tiem LIDA biedriem, kuri reģistrējušies kā lapas lietotāji!

Tāpat atgādinām, ka iepriekš LIDA jau ir saņēmusi 2021. gada 19. marta VUGD atbildi Nr.22-1.22/391, kurā skaidrota amatpersonu potenciālā civiltiesiskā atbildība par zaudējumiem, kas nodarīti, izraisot CSNg ar operatīvo dienesta transportlīdzekli.

« Atpakaļ uz sarakstu