KASKO apdrošināšana VUGD operatīvajam transportam (07/04/2021)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) februārī saņēma ziņu no tās biedra, kurā teikts: “Labdien! Es vēlētos ierosināt, lai arodbiedrība noskaidro, vai VUGD operatīvajiem transportlīdzekļiem nevarētu nodrošināt KASKO apdrošināšanu, citādāk sanāk, ka šoferis personīgi atbild par tehniku un pēcāk no viņa vēlas piedzīt remonta izdevumus. Nesen tā notika Liepājā, kur šoferim pirmais izsaukums ziemā, kurā automašīna saslīdēja uz ceļa, kā rezultātā iebrauca kokā un dažas operatīvā transportlīdzekļa daļas ir principā norakstāmas. Taču šofera alga ir ap 650 euro mēnesī, un nevar par tādu algu prasīt, lai uzņemas atbildību un remonta izdevumus, kas var būt vairāki tūkstoši”.

LIDA pilnībā piekrīt šim biedra viedoklim, tāpēc ar šo jautājumu arodbiedrība vērsās gan pie Iekšlietu ministrijas (IeM), gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD). Savā vēstulē LIDA norādīja uz to, ka KASKO jeb brīvprātīgā transportlīdzekļu apdrošināšana ir uzskatāma par tieši transportlīdzekļa (nevis vadītāja atbildības) apdrošināšanu, kā arī to, ka VUGD operatīvo transportlīdzekļu remonta potenciālās izmaksas ievērojami pārsniedz to vadītāju darba samaksu. Vērtējot VUGD operatīvā transportlīdzekļa vadītāja atbildības samēru un reālās iespējas segt zaudējumus, ja tādi rastos, jāņem vērā, ka amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm nav nodrošināta arī civiltiesiskā apdrošināšana. LIDA skatījumā, KASKO apdrošināšanas ieviešana VUGD operatīvajiem transportlīdzekļiem būtu abpusēji izdevīga - pasargājot gan nodarbināto, gan darba devēju nozaudējumu segšanas transportlīdzekļa bojājumu gadījumā.

No saņemtajām atbildēm izriet, ka, vadoties no vairākiem ar šo jautājumu saistītiem aspektiem, gan ministrija, gan iestāde operatīvā transporta brīvprātīgo apdrošināšanu uzskata par nelietderīgu.

Iepazīties ar LIDA vēstules, kā arī saņemto atbilžu pilnu saturu varat LIDA mājas lapas sadaļā Sociālais dialogsIekšlietu ministrija un VUGD.

Atgādinām, ka mājas lapas sadaļa Sociālais dialogs pieejama tikai tiem biedriem, kas reģistrējušies kā mājas lapas lietotāji.

« Atpakaļ uz sarakstu