Komunikācija- svarīgs aspekts arodbiedrības darbā (12/01/2021)

Savstarpējā komunikācija - informācijas apmaiņa - starp arodbiedrību un tās biedriem ir viens no galvenajiem veidiem, kā arodbiedrība iegūst ziņas par jautājumiem un situācijām, kuru risināšanai nepieciešams pievērst uzmanību. Savukārt nodrošinot atgriezenisko saiti - informācijas nodošanu biedriem - arodbiedrība informē biedrus par šo jautājumu risināšanas gaitu.

Šajā procesā pats svarīgākais ir, lai abas puses nodrošina šīs informācijas savlaicīgu nodošanu, kā arī lai tā ir kvalitatīva. Tāpat šis process ir svarīgs biedru viedokļu izzināšanā.

2020.gads pierādīja to, ka aizvien lielāku nozīmi šajā procesā iegūst elektroniskie saziņas un komunikācijas līdzekļi. Ir saņemta arī konstruktīva kritika no biedriem par to, ka izejošās informācijas daudzums, jeb atgriezeniskā saite no arodbiedrības puses ir nepietiekama un biedriem pieejamās informācijas apjoms ir neapmierinošs. Tāpēc LIDA turpinās attīstīt savas prasmes mūsdienienu elektronisko saziņas kanālu izmantošanā, kā arī strādās pie izejošās informācijas apjoma palielināšanas un kvalitātes uzlabošanas.

Savukārt savus biedrus aicinām sekot līdzi aktivitātēm par un ap arodbiedrības darbību izmantojot jau nodrošinātos informācijas kanālus - gan mūsu mājas lapu www.lida.lv, gan ar sociālo vietņu starpniecību (Facebook, Twitter, Instagram). Atgādinām arī, ka tiem biedriem, kuri reģistrējušies kā LIDA mājas lapas lietotāji, ir pieejama arī sadaļa Sociālais dialogs, kurā periodiski publicējam aktuālākos dokumentus no arodbiedrības komunikācijas ar dienestiem, ministrijām un citām iestādēm. Tāpat reģistrētajiem lietotājiem ir iespēja pievienot savus komentārus lapā publicētajiem rakstiem, kā arī lasīt citu reģistrēto lietotāju pievienotos komentārus.

Savukārt tos biedrus, kuri dod priekšroku sociālās vietnes Facebook izmantošanai, aicinām reģistrēties LIDA biedru grupā. Grupa izveidota, lai nodrošinātu biedriem iespēju komunicēt gan ar arodbiedrību, gan citiem biedriem par viņiem aktuālajām tēmām. Grupa ir slēgta, līdz ar to reģistrēties tajā, ievietot un redzēt ievietotos ierakstus un pievienot tiem savus komentārus var tikai LIDA biedri (reģistrācijas pieteikumi tiek salīdzināti ar biedru reģistru, tāpēc ir svarīgi, lai precīzi tiktu norādīta visa pie reģistrācijas pieprasītā informācija).

 

« Atpakaļ uz sarakstu