Pārtraukums darbā- 45 vai 30 minūtes? (08/01/2020)

Tām Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kurām noteikts summētais darba laiks, ir noteikti 45 minūšu gari pārtraukumi darbā (amatpersonām ar normālo darba laiku ir 30 minūšu pārtraukums). Vienas dežūrmaiņas laikā, kas ir 12,5 stundas, tiek piešķirti divi pārtraukumi, katrs 45 minūtes garš.

Vairāk kā 90% dežūrmaiņās nodarbinātie savos pārtraukumos nepamet cietuma teritoriju, pārtraukumu pavadot atpūtas telpā. Pamatojoties uz to, vairākas IeVP nodarbinātās personas ir vērsušās arodbiedrībā ar lūgumu vērsties pie IeVP vadības un mainīt pārtraukumu ilgumu. Šāds lūgums pamatojams ar to, ka piešķirot 45 minūšu pārtraukumus, katru dežūrmaiņu netiek apmaksātas un uzskaitītas papildus 30 minūtes (ja salīdzina ar dienestiem, kur ir 30 minūšu pārtraukumi).
Gadā vidēji ir 182 dežūrmaiņas. Pareizinot šo skaitu ar 30 minūtēm, kopsummā tiek iegūta 91 stunda gadā, kas netiek uzskaitīta un apmaksāta.

Ņemot vērā to, lūdzam IeVP nodarbinātos darīt zināmu savu viedokli attiecībā uz nepieciešamību mainīt piešķiramā pārtraukuma darbā ilgumu no 45 minūtēm uz 30 minūtēm. Aptaujas anketu varat aizpildīt šeit - http://bit.ly/partraukums

Aptauja ilgs līdz 17.janvārim

« Atpakaļ uz sarakstu