Par virsstundu plānošanu IeVP darba grafikos (16/08/2019)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), iepazīstoties ar publiski pieejamu informāciju (skatīt ŠEIT), konstatējusi, ka Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieces vietniece Tatjana Trocka norādījusi, ka “pēc būtības mēs [IeVP] nevaram plānot virsstundas darba grafikos, jo tās ir domātas neparedzētu darbu veikšanai, nevis ikdienai

Jau 2019. gada jūnijā LIDA vērsa IeVP uzmanību uz apstākli, ka virsstundu iekļaušana darba grafikos faktiski nozīmē to, ka virsstundas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu nepārtrauktu dienesta gaitu iestādē, līdz ar to par tām nosakāma samaksa ar piemaksu 100 procentu apmērā, nevis tās jākompensē ar atpūtas laiku. Minētais izriet no Saeimas (likumdevēja) interpretācijas par Atlīdzības likuma normām (Satversmes tiesas spriedums lietā Nr.2018-14-01).

Ņemot vērā IeVP priekšnieka vietnieces publisko izteikumu un LIDA rīcībā esošo informāciju, LIDA vērsās pie IeVP struktūrvienību vadītājiem ar lūgumu skaidrot, vai viņu vadītajās iestādēs turpmāk amatpersonu darba grafikus sastādīt atbilstoši T. Trockas norādēm un sniegt atbildi pēc būtības uz jautājumu, vai sastādot darba grafikus tiek plānots virsstundu darbs, lai tiktu nodrošināta dienesta pienākumu izpildes nepātrauktība.

Ar saņemtajām atbildēm varat iepazīties zemāk - 

 

 

 

« Atpakaļ uz sarakstu