Lidojam uz... (24/07/2019)

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) bieži saskaras ar dažādiem jautājumiem attiecībā uz dienesta ikdienu un ar to saistītajām problēmām Valsts robežsardzē (VRS). 

Šoreiz LIDA redzeslokā nonāca informācija par iespējamajiem pārkāpumiem saistībā ar tehnisko līdzekļu - helikopteru - izmantošanu.

Biedri ziņojuši LIDA par to, ka kāda VRS Galvenās pārvaldes amatpersona, kuras dienesta pienākumos, saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, neietilpst gaisa kuģu vadīšana, vairākkārtīgi, norādot sevi kā gaisa kuģa kapteini, veikusi lidojumus ar VRS helikopteri ar mērķi veikt dienesta organizācijas pārbaudes VRS struktūrvienībās. Aprīlī šāds lidojums veikts uz kādu no struktūrvienībām Latgalē, savukārt jūlijā - uz Hijas salu Grieķijā, ar mērķi veikt tur izvietotā VRS Aviācijas pārvaldes gaisa kuģa apkalpes pārbaudi. 

Nevienam nav noslēpums, ka viss, kas saistīts ar aviāciju, ir dārgs "prieks", un LIDA ieskatā dienesta organizāciju pārbaužu veikšanai (it īpaši ārpus Latvijas, šķērsojot visu Eiropu!) izmantot VRS aviācijas vienības, kas tiek uzturētas par budžeta (nodokļu maksātāju) līdzekļiem, ir nelietderīgi un izšķērdīgi. Īpaši pašlaik pastāvošajos apstākļos, kad saistībā ar daudzām dienestā konstatētajām problēmām VRS atsaucas uz līdzekļu trūkumu!

Ņemot vērā to, LIDA vērsās pie Valsts kontroles (VK) ar lūgumu izvērtēt šo informāciju un sniegt savu atzinumu par to, vai šādā rīcībā nav saskatāmas pazīmes par valsts piešķirto līdzekļu izlietošanu neatbilstoši tiem paredzētajiem mērķiem. Ar VK sniegto atbildi varat iepazīties zemāk - 

 

« Atpakaļ uz sarakstu