VAI CIETUMI LATVIJĀ IR DROŠI? (24/07/2019)

Pēdējo 3 mēnešu laikā Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) ir saņēmusi vairākas satraucošas ziņas no biedriem par notikumiem Latvijas ieslodzījuma vietās! Lielā personālsastāva trūkuma dēļ cietumu vadība vairs nespēj nodrošināt drošību ne Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām, ne notiesātajiem.

Mums ir informācija par starpgadījumiem, kas notikuši Rīgas centrālcietumā, Valmieras cietumā, Jēkabpils cietumā, Iļģuciema cietumā – ieslodzīto kautiņi ar smagiem miesas bojājumiem un sakosti uzraugi!

Diemžēl IeVP vadība cenšas šos gadījumus rūpīgi slēpt, nevis par tiem runāt ar amatpersonām, uzsverot, cik būtiski ir drošības aspekti darbam ar ieslodzītajiem! Tāpat šie gadījumi tiek slēpti no sabiedrības, radot šķietamu iespaidu, ka cietumi Latvijā ir droši un tajos tiek īstenots visaugstākā līmeņa resocializācijas process!

LIDA publiski aicina Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadību, sadarboties ar mums jautājumos, kas skar darbinieku tiesības un intereses, pārstājot ignorēt normatīvajos aktos noteikto pienākumu uz arodbiedrības informēšanu un konsultēšanos!

« Atpakaļ uz sarakstu