LIDA turpina sekmīgi pārstāvēt biedru intereses tiesā (04/11/2019)

Pagājušā gada nogalē divas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, pildot savus dienesta pienākumus, nonāca situācijā, kurā aizturamā persona ne tikai atteicās pildīt policijas darbinieku likumīgās prasības, bet arī izrādīja fizisku pretošanos, uzbrūkot policijas darbiniekiem. Rezultātā abi policijas darbinieki guva vieglus miesas bojājumus. 

Saistībā ar minēto notikumu tika uzsākts krimināllieta un uzbrucējam izvirzīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 269.panta pirmās daļas. Paralēli minētajai apsūdzībai Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) juristi cietušo policijas amatpersonu, LIDA biedru vārdā sagatavoja pieteikumu tiesai saistībā ar kompensācijas piešķiršanu, kā arī pārstāvēja biedru intereses tiesas procesā, kā rezultātā Kurzemes rajona tiesa šī gada oktobrī lēma par labu LIDA biedriem un piesprieda apsūdzētajam izmaksāt policijas amatpersonām kompensācijas par nodarītajiem miesas bojājumiem - 1000 un 2000 euro pamērā. 

Vēlamies atgādināt gan saviem biedriem, gan pārējām amatpersonām, ka LIDA pārstāv savu biedru tiesības un intereses ne tikai veidojot sociālo dialogu ar darba devējiem, bet arī pārstāvot biedru intereses tiesas procesos. Gan tādos, kas saistīti ar dienestu un dienesta pienākumu pildīšanu, gan tādos, kas saistīti ar biedru privātās dzīves dažādām jomām (ģimenes tiesības, mantiskās tiesības, utt.). LIDA juristi sniedz atbalstu gan saistībā ar tiesvedībai nepieciešamu dokumentu sagatavošanu, gan nodrošinot biedru tiesību un interešu pārstāvniecību lietas izskatīšanas procesā.

 

« Atpakaļ uz sarakstu