VRK maina uzņemšanas noteikumus (12/11/2018)

Šī gada 10.augustā jau informējām Jūs par to, ka Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA), pārstāvot biedra intereses, vērsās pie Tiesībsarga biroja ar lūgumu sniegt savu atzinumu saistībā ar Valsts robežsardzes koledžas (VRK) nepilna laika studiju uzņemšanas noteikumos noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar kandidātu minimālo vecumu (rakstu varat lasīt ŠEIT).

Ar prieku varam paziņot, ka pateicoties šai LIDA iniciatīvai uzņemšanas noteikumi nepilna laika studijām VRK ir mainīti un turpmāk tajos vairs nav ierobežojumu saistībā ar kandidātu minimālo vecumu, tādejādi sniedzot iespēju neklātienē iegūt 1.līmeņa augstāko izglitību šajā mācību iestādē arī tām personām, kas jaunākas par 32 gadiem. 

LIDA Valdes priekšsēdētājs A.Augustāns, komentējot šīs izmaiņas, saka: "Esam snieguši karjeras izaugsmes iespēju tiem robežsargiem, kuri sev nozīmīgu apstākļu dēļ līdz šim nav varējuši izmantot iespēju iegūt šo izglītību studējot klātienē. Jāpiemin gan ka šis nav vienīgai jautājums saistībā ar VRK, kurš nonācis LIDA redzeslokā. Uz doto brīdi diemžēl jāatzīst, ka mūsu mēģinājumi uzsākt ciešāku sadarbību ar šo iestādi, lai risinātu tieši šāda un līdzīga rakstura jautājumus savstarpēji, bez citu institūciju iesaistīšanas, nav vainagojušies ar īpašām sekmēm. Tomēr šī ir kārtējā mazā LIDA uzvara cīņā par savu biedru interesēm. LIDA ir pierādījusi, ka savā darbībā izmanto visus tai pieejamos instrumentus, un dara to sekmīgi. Esam pierādījuši to, ka nenodarbojamies ar tukšu salmu kūlšanu un publisku demagoģiju, bet gan vēršam uzmanību uz lietām un apstākļiem, kuri tiešām prasa risinājumu. Kā jau teicu, šī ir maza uzvara. Bet tieši ar šādām mazām uzvarām tiek bruģēts ceļš uz lielajām. LIDA "audzē muskuļus" gūstot pieredzi šādu un līdzīgu jautājumu risināšanas procesā, pārstāvot biedru intereses tiesas sēdēs, darbojoties LBAS sastāvā un lēnām, bet pārliecinoši, izejot uz Eiropas skatuves, plecu pie pleca ar Eiropas Savienības lielākajām tiesībsargājošo iestāžu darbinieku arodbiedrībām. Savu astoņu pastāvēšanas gadu laikā mēs esam ielikuši labu pamatu spēcīgai un ar rezultātu darboties spējīgai arodbiedrībai. Arodbiedrība ir gatava sākt izcīnīt uzvaras lielajās cīņās, tādās, kas skar atalgojumu un citus svarīgus jautājumus. Atliek vien gaidīt, kad arī paši dienējošie šīm cīņām būs gatavi un stājoties arodbiedrībā apliecinās savu vēlēšanos un apņēmību panākt sev vēlāmās izmaiņas."

 

« Atpakaļ uz sarakstu